U nás - Emporium Wellness


Emporium Wellness
Prejsť na obsah
Čo u nás nájdete
Jedinečnú privátnu atmosféru  
Vírivka
Už 20 minút v pravidelných intervaloch strávených vo vírivke stačí na dokonalé zrelaxovanie a má blahodárne účinky pre telo a myseľ. Pobyt v teplej vode vplýva na nervový systém a pôsobí pre človeka podobne ako meditácia, pomáha uvoľniť napätie, vyčistiť hlavu a navodiť dobrú náladu. Spôsobuje, že dýchacie svaly pracujú o 60% intenzívnejšie a tým sa posilňujú a zlepšuje sa výkon a kondícia pri športe. Vztlak vody znižuje tlak na kĺby a zmierňuje tak bolesť kĺbov z artritídy. Spolu s hydromasážou uvoľnia svalstvo a zlepšuju krvný obeh. Použitie vírivky pridáva ďalší komponent na terapiu – dokonalú a sofistikovanú hydromasáž. Trysky uvoľňujú teplú vodu a vzduch, masírujú Vaše telo a pomáhajú Vám uvoľniť stuhnuté svaly. Pobyt v teplej vode víriviek  pôsobí upokojujúco a môže pomôcť zmierniť napäté bolesti svalov, bolesti hlavy aj chronickú bolesť tým, že zlepší krvný obeh.

Fínska sauna
Princíp saunovania spočíva v tom, že telo sa bráni proti prílišnému prehrievaniu potením. Vplyvom tepla stúpa pulzová frekvencia a rozširujú sa krvné cievy. Krv sa ľahšie dostáva k povrchu tela a aktivujú sa potné žľazy. Telo sa ochladzuje potením, čo je účinné najmä vo fínskej saune, kde sa teplota pohybuje medzi 80 a 100 °C. Počas saunovania sa dokážeme zbaviť až do 2 litrov vody, preto je veľmi dôležitý pitný režim pred saunovaním aj počas neho. Dĺžka pobytu v saune je individuálna. Vo všeobecnosti sa odporúča 10 až 20 minút (najčastejšie 15 minút) počas jedného cyklu. Potom by mala nasledovať fáza rýchleho schladenia studenou vodou. Následne prichádza fáza odpočinku. Celý cyklus je možné opakovať, spočiatku 2 krát, neskôr aj viac. Treba dôsledne počúvať svoje telo a lekára :)
Parná sauna
Vlhkosť vzduchu v parnej saune dosahuje niekedy až neskutočných 100%. Takto vysoká vlhkosť dokáže byť veľmi priaznivá pre ľudí s dýchacími problémami. Takéto prostredie nenájdete v žiadnej inej saune. Vlhkosť v parnej saune má blahodarné účinky na celú dýchaciu sústavu, teda od ľahkých dýchacích katarov, až po astmu. Doba saunovania v parnej saune by nemala presiahnuť 20 minút. Parná sauna vám zvýši odolnosť organizmu a naštartujú imunitný systém.

Infra sauna
Infra červené svetlo, ktoré produkujú infražiariče, zahŕňa rozsah všetkých troch žiarení, v rôznych vlnových dĺžkach. Žiarenie každej vlnovej dĺžky prenikajá do kože rozdielne. Lúče IR-A prenikajú až do hĺbky 4-6 mm pod kožu, tj. svetlo tam vyvíja detoxikačný účinok. Lúče IR-B prenikajú do hĺbky 0-2 mm a lúče IR-C žiarenia dosahujú hornú časť pokožky (ide o rovnaké žiarenie, ako prijímame zo slnka avšak bez škodlivých účinkov). Pobyt v infra saune je vhodný aj pre ľudí, ktorí neznášajú vysoké teploty, dokonca sa odporúča aj deťom.  Na dosiahnutie pozitívnych účinkov saunovania postačuje nižšia teplota  od 40 do 60 °C a pobyt do 30 minút. Infra sauna sa odporúča aj starším osobám, kde pomáha pri svalových stuhnutiach.
Pitný režim
Ako sme už spomínali, počas saunovania stratí dospelý človek aj do 2 litrov vody. Túto je potrebné nahradiť dôsledným dodržiavaním pitného režimu. Fontánka s pitnou vodou sa nachádza priamo vo wellnesse. Okrem toho Vás bude čakať aj džbán s mätou a citrónom. Na požiadanie Vám pripravíme ovocné a bylinkové čaje.

Vyhrievané lehátka
Po saunovaní alebo využití vírivky si môžete odpočinúť na vyhrievaných lehátkach. Zaujmavosťou je, že rovnaké lehátka sú integrované vo vírivke, takže vedľa seba môže ležať napríklad dvojica - obaja vo vírivke, alebo obaja na lehátkach, alebo jeden vo vírivke a jeden na lehátku. Každému podľa chuti :)
Miesto na posedenie
Istotne Vám padne vhod útulné miesto na posedenie pri pohári sektu a ovocnej mise. Precítite príjmenú atmosféru za zvukov relaxačnej hudby.

Každý si zaslúži deň oddychu, v ktorom nestojí zoči-voči žiadnym problémom a nehľadá žiadne riešenia.
Maya Angelou americká spisovateľka, poetka, scenáristka, producentka a aktivistka 1928 - 2014
Emporium Wellness
Sledujte nás na sociálnej sieti facebook a dozviete sa vždy aktuálne informácie.
Dominikánske námestie 11
Košice
+421 905 99 88 55
recepcia@emporiumwellness.sk
Návrat na obsah